Опублікуй власні знимки Львова - задокументуй нашу культурну спадщину!

Тематичні

Галерея Новобудов 2000-х

 

Галерея Новобудов 2000-х включає будинки, при будівництві яких використовуються сучасні технології (особливо теплозбереження).
Забудови цього періоду не мають чітко вираженого мікрорайонного характеру. Вони є вкрапленнями в забудови попередніх періодів. Переважно нові будинки характеризуються підвищеною комфортністю квартир. Висота будівель є різною - переважно залежить від висоти навколишніх будівель. Найвищі будинки зараз будуються на Сихові.
Зараз розробляються плани по створенню надсучасних мікрорайонів нового (оазисного) типу, коли забудова передбачає зведення не тільки будинків-коробок (спальників), але й облаштування самого мікрорайону зонами відпочинку з належною інфраструктурою. Зокрема, такий мікрорайон планується побудувати по вул.Шевченка.

Галерея Новобудов 1980-90-х

 

Галерея Новобудов 1980-90-х включає будинки другого періоду інтенсивної розбудови Львова, який припадає на 1980-і - поч.90-х років.
Забудови цього періоду характеризуються 9-и, 10-и, 14-и, 16-и поверхових будинків з кращою комфортністю квартир, ніж в попередні періоди. В цей час збудовано найвищий до останнього часу 16-и поверховий житловий будинок, який розташований на перехресті вул.Пасічної та Дж.Вашингтона. Більшість будинків будуються за допомогою панельних блоків, хоча доволі часто будівництво ведеться за допомогою цегли.
Типовими райони Львова для цієї забудови - Наукова, Патона-Ряшівська, Сихів, Рясне, 700-річчя (тепер проспект Чорновола), Топольна (тепер Мазепи), Пасічна, Стрийська (до автовокзалу).

Галерея Новобудов 1970-х та хрущовок

 

Галерея Новобудов 1970-х та хрущовок включає будинки перешого періоду інтенсивної розбудови Львова, який припадає на 1960-70-і роки.
Забудови 1960-х в народі називають "хрущовками", оскільки вони припали на час керівництва М.Хрущова. Це цегляні або (доволі часто) панельні будинки, переважно 5-и поверхові з 2-ох кімнатними квартирами. Враховуючи ненадто комфортні квартири цих будинків, їх досить часто називають "хрущобами" (як синтетичне від "хрущовка" і "трущоба"). Типові хрущовські райони Львова - це Новий Львів, Артема (тепер Володимира Великого), Любінська-Терешкова (тепер Любінська-Виговського), Майорівка, Левандівка.
Забудови 1970-х характеризуються появою 9-и поверхових цегляних будинків з кращою комфортністю квартир, ніж в хрущовках. В цей час збудовано перший 9-и поверховий будинок, що розташований на перехресті вул.Городоцької та Виговського. Типові райони Львова для цієї забудови - Артема (тепер Володимира Великого), Любінська-Терешкова (тепер Любінська-Виговського), Левандівка.

Галерея Спортивних споруд

 

Галерея Спортивних споруд включає стадіони, спортивні комплекси, спортивні майданчики та манежі, футбольні поля, баскетбольні та гандбольні майданчики, басейни, тенісні корти, іподром, поля для стрільби з лука та ін.

Перейти до фотографій галереї

Галерея Храмів Львова

 

Галерея Храмів Львова включає собори, церкви, костели, каплиці, дзвіниці та ін релігійні споруди.

Перейти до фотографій галереї

Львів є релігійним центром всеукраїнського значення. У ньому перебувають управлінський центр Римо-Католицької Церкви, а до 21 серпня 2005 і Української Греко-Католицької Церкви. Населення міста має складну конфесійну структуру. Більшість релігійних громад міста належать УГКЦ, також значні громади належать УАПЦ, УПЦ КП, РКЦ. Крім того, в місті є релігійні організації інших християнських церков.

У червні 2001 року місто відвідав Папа Римський Іван Павло II. Тут він відслужив месу за латинським обрядом і взяв участь у літургії візантійського обряду. У Львові він відвідав латинський костел, греко-католицький катедральний храм та вірменську церкву.

Будівництво стадіону до ЄВРО-2012

Новий стадіон у Львові будується явно з пробуксовками - якихось істотних змін у будівництві вже давно не видно. І зараз це "будівництво" виглядає так само, як і пів-року тому.

Схема Високого Замку

Усі мешканці Львова знають про гору Високий Замок. Назва цієї гори, очевидно, походить від замку, який стояв на цій горі. До нашого часу дійшов лише один фрагмент стіни пригородку середньовічного замку. Решта мурів були розібрані за часів Австрійської імперії і були використані для забудови міста та насипу копця Люблінської унії 1869 р.
Ніхто чітко не може сказати, хто першим побудував на цьому місці замок. Однак не дуже тривалі археологічні розкопки, які провів на Високому Замку львівський археолог О.Ратич у 1955-56 рр., що відбувалися до побудови споруд телецентру, підтвердили існування оборонних споруд XII-XIII ст. Очевидно, що до них мають безпосереднє відношення князь Роман та його син Данило Галицький. А Високий Замок, фрагмент стіни якого зберігся, скоріше за все не був князівським і був побудований пізніше - після захоплення Львова польським королем Казимиром.
Залишається відкритим питання розташування князівського замку - дитинця. Існує дві версії:

Вигляд Високого Замку у половині XVII ст.

 

Так виглядав Високий Замок у половині XVII ст.

Польський король Казимир, опанувавши Львовом, почав на цій горі ставити оборонний замок. Необхідність перенести укріплення з Княжої гори на інше місце була викликана, можливо, двома причинами: перша - з поширенням пороху змінилися способи оборони й треба було для замку знайти місце недоступніше; друга - Казимир рівночасно будував нове місто при замку і хотів мати для нього оборонну твердиню. Будову замку розпочато, за переказами, 1362 р. Замок будувався довгий час і пізніше зазнав не раз різних змін і перебудов. Замок називали Високим від його високого положення і для відрізнення від другого замку в місті, що звався Низьким (де тепер Скарбківський театр - театр ім. М. Заньковецької).

Польський замок

 

Польський король Казимир, опанувавши Львовом, почав на цій горі ставити оборонний замок. Необхідність перенести укріплення з Княжої гори на інше місце була викликана, можливо, двома причинами: перша - з поширенням пороху змінилися способи оборони й треба було для замку знайти місце недоступніше; друга - Казимир рівночасно будував нове місто при замку і хотів мати для нього оборонну твердиню. Будову замку розпочато, за переказами, 1362 р. Замок будувався довгий час і пізніше зазнав не раз різних змін і перебудов. Замок називали Високим від його високого положення і для відрізнення від другого замку в місті, що звався Низьким (де тепер Скарбківський театр - театр ім. М. Заньковецької).
Вигляд Високого Замку у половині XVII ст.Доїзд до замку ішов стрімкою доріжкою, що починалася від теперішньої вул. Синівських (Ужгородська) і йшла під теперішній копець (пагорб), нині нема з неї майже сліду. На місці, де є домик сторожа під копцем, була перша замкова брама; це була чотирикутна будова, вкрита дахом, з подвійними воротами, дубовими, окованими залізними скоблями. Перед брамою був звідний міст, що вів через рів. За брамою був менший пригородок, подвір'я для в'їзду, завдовжки 40 м, обведене муром; з цього муру невелика частина залишилася й вказує, як виглядали тодішні укріплення. Направо через другу браму, сильно укріплену, ішов перехід до великого пригородка.

Інвентарний опис львівських підміських сіл

1546 р., липня 9 *.— ІНВЕНТАРНИЙ ОПИС ЛЬВІВСЬКИХ ПІДМІСЬКИХ СІЛ ЗАМАРСТИНОВА, ВОЛИЦІ Й ПОРІЧЧЯ, СКЛАДЕНИЙ ПРИ ПЕРЕДАЧІ ЇХ В ОРЕНДУ ГАВРИЛОВІ АВЕДИКУ І ЗАСВІДЧЕНИЙ РУСЬКИМ ВОЄВОДОЮ ЄРОШМОМ СИНЯВСЬКИМ

…** Найперше піддані села Замарстинова: Яцько, Вавринепь, Станіслав син Якова, Гайда Іванко, Панас, Станіслав Стахера, Шатан, Бкович, Гайда другий син Чупила, Солтис, Симонович, Васько, Одесько, Татко Яків, Валек Кравець, Станіслав Кравець, Кушко, Крепка.
Ці всі сидять на землі. Усіх цих підданих 18. Між тими людьми є дев'ять чоловік, що сидять на півланах, а ті, хто має луку, дають чиншу по 24 гроші. Один чоловік сидить на чверті лану, платить чиншу 12 грошів. Вісім чоловік, котрі теж сидять на півланах, але не мають луки, платять чиншу по 12 грошів. Ті всі дають по дві курки на святого Мартина ***.

Ремонт вул.Чупринки біля вул.Новий світ

 

Ремонт вул.Чупринки біля вул.Новий світ. На відрізку від вул.Бандери до Київської. На задньому плані - Костел Св. Марії Магдалини, у якому функціонує Органний зал.
Це зображення було завантажене з дописом Ремонт вул.Чупринки біля вул.Новий світ.

Стрийський парк. Осінь. Дошка на пам'ятнику Янові Кілінському.

 

Стрийський парк. Осінь. Дошка на пам'ятнику Янові Кілінському.
Janowi Kilinskiemu - scewcowi warszawskiemu i pulkownikowi wojsk narodowych z 1794 r.
Mieszczanstwo lwowskie.

Це зображення було завантажене з дописом Стрийський парк. Осінь..

Синдикація вмісту

ситникс CRM для инстаграм ; Immediate Momentum here Review